طراحی سایت

قالب وبلاگ

وبلاگ بدمینتون خوزستان
 • کد نمایش افراد آنلاین

 • وبلاگ بدمینتون خوزستان
   
  نوشته شده در تاريخ جمعه ۳۰ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری  هفته سوم لیگ برتر بدمینتون/پیروزی نماینده کرمانشاه مقابل کردستان  درتنها بازی هفته سوم لیگ برتر بدمینتون پنجشنبه شب تیم هیئت کرمانشاه با نتیجه 5 برصفر میهمان خود هیئت کردستان را شکست داد.

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  روابط عمومی فدراسیون بدمینتون، دیگر دیدارهای این هفته بین نماینده خوزستان با باشگاه روغن گل بهار سمنان و نماینده گیلان با باشگاه راه و ترابری زنجان بدلیل حضور بازیکنان این تیمها در مسابقات انتخابی تیم ملی به زمان دیگری موکول شد.

  هفته چهارم این رقابتها پنجشنبه 6 بهمن ماه برگزار می شود که برنامه این مسابقات بشرح زیر است:

    - باشگاه راه و ترابری زنجان – نماینده کرمانشاه

  - باشگاه گاز تهران- نماینده گیلان

  - نماینده کردستان- نماینده خوزستان
  استراحت:روغن گلبهار سمنان

  ترکیب تیم ملی بانوان بدمینتون‌باز بزرگسال ایران برای حضور در مسابقات بین‌المللی جام فجر مشخص شد.

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  باشگاه خبری فارس «توانا»، مرحله نهایی مسابقات انتخابی تیم

  ملی بدمینتون بانوان در رده سنی بزرگسالان برگزار شد و اعضای تیم ملی ایران برای حضور در رقابت‌های

  بین‌المللی جام فجر معرفی شدند.


  در این رقابت‌ها 18 بدمینتون‌باز حضور داشتند که در نهایت نگین امیری‌پور، صحابه فرد، سارا دلاوری،

  صابره کبیری، سحر زمانیان، پونه رضوی، فرنوش شهبازی و مولود اسماعیلی
  به عنوان نفرات اصلی تیم ملی معرفی شدند.


  ترکیب دوبل نیز به تشخیص مربی مشخص خواهد شد.

  اردوی تیم ملی در رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان از اول بهمن آغاز می‌شود.

  مسابقات بدمینتون بین‌المللی جام فجر که در رده‌بندی ورزشکاران برای کسب سهمیه المپیک نیز تأثیرگذار است از 27 تا 30 بهمن به میزبانی تهران برگزار خواهد شد.
  رئیس هیات بدمینتون استان خوزستان به منظور گرامیداشت دهه مبارک فجر چندین  برنامه را پیش بینی کرده است

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون : اقای دهنوي  رئیس هیات بدمینتون خوزستان با بيان اين‌كه در ايام دهه فجر برنامه‌هاي متعددي در دستور كار داريم، اظهار داشت: تجليل از مدال‌آوران كشوري و برگزاري مسابقات چندجانبه باشگاهي در بخش بانوان و آقايان و مسابقات چهارجانبه آقايان با شركت استان‌هاي هم‌جوار جزو برنامه‌هاي مهم ما در اين ايام میباشد.


  نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ۲۹ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری

  براي حضور در رقابتها دهه فجر:تيم ملي بدمينتون در قسمت بزرگسالان تكميل شد


  رقابتهاي انتخابي تيم ملي بدمينتون آقايان در رده سني بزرگسالان سه شنبه و چهارشنبه 27 و 28 دي در كمپ تيم هاي ملي برگزار شد.

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  روابط عمومي فدراسيون بدمينتون؛ بدمينتون بازان دعوت شده به اين مسابقه انتخابي به دو گروه تقسيم شدند كه در گروه يك؛ علي شاه حسيني، سالار بيات، محمد علي كريمي، اميد روشن و سهيل بيگلري حضور داشتند كه در پايان رقابتهاي اين گروه علي شاه حسيني مقام اول را كسب كرد. سالار بيات و سهيل بيگلري هم دوم و سوم شدند.

  در گروه دوم هم سروش اسكندري، ميلاد حاجي، نادر مينايي، پيام نصر، كسري اصولي و مجتبي كاظم پورحضور داشتند كه  در پايان سروش اسكندري به مقام نخست، نادرمينايي دوم و كسري اصولي سوم شدند.
  سپس نفرات اول هر گروه به طور مستقيم انتخاب شدند و نفرات دوم و سوم در مرحله بعد به طور ضرب دري با هم مسابقه داده و يك نفر انتخاب شد.
  براين اساس علي شاه حسيني، سروش اسكندري و سهيل بيگلري به 8 نفر انتخاب شده از قبل اضافه شدند. در قسمت دونفره هم دوبل جلال اسكندري و سينا بيات موفق به شكست حريفان شده و به تيم ملي راه يافتند.
  پيش از اين كاوه مهرابي ( به علت داشتن رنك نخست ايران در رتبه بندي جهاني) ؛ محمدرضا خردمندي ( به علت كسب مقام نخست رقابتهاي قهرماني كشور) به همراه 6 بدمينتون باز برتر رقابتهاي رنكينگ (محمدرضاخانجانی ، حسن متقي، فرزين خانجاني و سپهر ایوانی در بخش يك نفره و اميد كرمي- شهرام كرمي در بخش دونفره) به تيم ملي بدمينتون راه يافته بودند.
  مسابقات انتخابي تيم ملي در رده سني نوجوانان و جوانان هم از امروز پنجشنبه 29 دي ماه در سالن بدمينتون ورزشگاه شهيد شيرودي تهران در حال برگزاري است كه با اتمام آن در روز جمعه نفرات تيم ملي براي حضور در رقابتهاي بين المللي دهه فجرتكميل خواهد شد.

  بيست و دومين دوره مسابقات بين المللي دهه مبارك فجر27  تا 30 بهمن در تهران برگزار مي شود.

   


  نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری


  برگزاري ليگ برتر بانوان در پايان هفته  دور برگشت مرحله مقدماتي ليگ برتر بدمينتون بانوان 28تا 30 دي برگزار مي شود.

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  روابط عمومي فدراسيون بدمينتون، دور برگشت مرحله مقدماتي ليگ  برتر بدمينتون بانوان در دو گروه الف و ب برگزار مي شود.

  در گروه الف تيم هاي شهيد رجائي قزوين، نماينده زنجان و گاز تهران  28 دي ماه در سالن بدمينتون شهيد رجائي قزوين به مصاف هم مي روند.
  تختي فارس، اميد شاهرود و كشتي ميرزا كوچك هم در گروه ب  29 و 30 در تالار بدمينتون شيراز با هم مسابقه خواهند داد.
  دور رفت مرحله نخست ليگ برتر بانوان 3 و 4 آذر در تهران و رشت برگزار شده بود كه در گروه الف که به ميزباني تيم گاز تهران برگزار شد، تيم گاز تهران با 6 امتياز در صدر قرار گرفت و پس از آن تيم نماينده زنجان با 4 امتياز و تيم شهيد رجائي قزوين با 2 امتياز قرار دارند.در گروه ب نيز تيم نماينده گيلان 6 امتياز کسب کرد و در بالاي جدول قرار گرفت. تيم تختي فارس 4 و تيم اميد شاهرود نيز 2 امتياز کسب کردند.


  نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری

  آغاز ليگ دسته يك بدمينتون آقايان


  هفدهمين دوره مسابقات ليگ دسته يك آقايان 13 بهمن ماه با حضور 12 تيم آغاز مي شود.

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  روابط عمومي فدراسيون بدمينتون؛ مسابقات ليگ دسته يك بدمينتون آقايان با حضور 12 تيم در دو گروه الف و ب برگزار مي شود.

  در گروه الف تيم هاي شهيد رجائي قزوين، صباي قم، شهرداري جهرم، كيمياكاران گرگان، نماينده اصفهان و نماينده تهران حضور دارند. در گروه ب نيز تيم هاي شركت نفت سپاهان خراسان رضوي ؛ نماينده زنجان، هما پلاست شيراز، لوله پاسارگاد اصفهان، نماينده البرز و نماينده يزد حضور دارند.

  دور رفت مرحله مقدماتي 13 بهمن به طور متمركز برگزار مي شود كه گروه الف در جهرم و گروه ب در خراسان رضوي به مصاف هم مي روند.


  نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری


  دبیر فدراسیون بدمینتون گفت: طبق مقررات با شاه حسینی به خاطر مسابقه ندادن در فینال مسابقات رنکینگ کشوری برخورد می کنیم.

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از ابوالفضل مهاجر در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پانا در خصوص اعتراض شاه حسینی به مسابقات بدمینتون رنکینگ کشوری صحبت کرد.

   علی شاه حسینی در مسابقات انتخابی تیم ملی شرکت کرده ؟

  بله وی از صبح دیروز در سالن مسابقات است.

   آیا به اعتراضی که شاه حسینی در مورد  مسابقات رنکینگ کشوری داشت ، رسیدگی شده است؟

  وی هر برداشتی کرده مربوط به خودش بوده . شاه حسینی فینال مسابقات را رها کرد و دیگر ادامه نداد. حتما کاری داشته که مسابقه اش را رها کرده و رفته . ما هم طبق مقرراتی که داریم با وی برخورد می کنیم. وی گفته فدراسیون اشتباه کرده. چه اشتباهی ما کردیم؟ مثل این است که در مسابقه فوتبال بازیکن های یک تیم به داوری اعتراض کنند و مربی آنها را بیرون بکشد و بگوید ما دیگر ادامه نمی دهیم .به نظر شما این درست است؟

  اگر وی فکر می کند که حقی از او ضایع شده است باید طبق برنامه ای که برایش در نظر گرفته شده بود ، مسابقه را ادامه می داد و بعد به اعتراضی که داشت رسیدگی می شد. نه اینکه فینال را رها کند و برود . این خلاف مقررات است و حتما با وی برخورد می کنیم.


  نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری

  قهرمانان قسمت دونفره بدمینتون بانوان فجر 89 از کشور کانادا امسال هم به ایران می آیند.


  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  خبرگزاری پانا ، تیم های کانادا و مالزی هم به جمع کشورهای مسابقات بین المللی دهه مبارک فجر اضافه شدند تا بدون احتساب ایران شمار کشورهای شرکت کننده به رقم 18 برسد.

  نیکول گرتر و چارمین رید از کانادا که سال گذشته عنوان قهرمانی قسمت دونفره بانوان را به خود اختصاص دادند به همراه استفان بوکوویژ(برای حضور در یک نفره مردان) از کشور کانادا اعلام آمادگی کردند.

  همچنین سه بدمینتون باز مرد با نامهای کوک پونک کوک، کیت ژل کونگ، ژنگ وی کوک از کشور مالزی هم به این مسابقات خواهند آمد.
  تاکنون کشورهای سوئد، دانمارک، ترکمنستان، پرو، افغانستان، یونان، ژاپن، آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، هند، نروژ، اندونزی، آفریقای جنوبی و ترکیه هم اعلام آمادگی کردند.

  بیست و دومین دوره مسابقات بدمینتون دهه فجر 27 تا 30 بهمن ماه در سالن بدمینتون حجاب تهران برگزار خواهد شد و پیش بینی می شود تا پایان مهلت ثبت نام این رقابتها در 30 دی تعداد کشورها ارتقا یابد.  رقابت بدمينتون بازان براي عضويت در تيم ملي  با برگزاري رقابت هاي انتخابي بدمينتون نفرات اصلي حاضر در جام فجر در بخش آقايان مشخص مي شوند
  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  خبرنگار ورزشي باشگاه خبرنگاران؛ مسابقات انتخابي آقايان جهت انتخاب نفرات منتخب رده سني اميد و بزرگسالان جهت حضور در مسابقات بين المللي دهه مبارك فجر تا فردا در كمپ تيم هاي ملي در تهران پيگيري خواهد شد.

  سروش اسكندري، غلامرضا باقري، سينا بيات، سالار بيان و جلال اسكندري از زنجان، سروش كوهستاني، نيما دارين، اشكان فصاحتي، عرفان شاه حسيني و علي شاه حسيني از تهران: عرفان شاه حسيني و علي شاه حسيني از تهران: محمدعلي كريمي و ميلاد حاجي از توابع تهران، نادر مينايي از گيلان، كسري اصولي از فارس، مجتبي كاظم پور از يزد، اميد روشن از قزوين، سهيل بيگرلي از كرمانشاه، محمديازرلو و مسعود پيروزي از گلستان، عليرضا زورمند و سجاد معلاني  از خوزستان و پيام نصر از اصفهان فردا رقابت خود را براي انتخاب در تيم ملي آغاز مي كنند كه از ميان اين افراد 8تا 10 بدمينتون باز به تيم ملي اضافه خواهد شد.

  تاكنون كاوه مهرابي(به علت داشتن رنگ نخست ايران در رتبه بندي جهاني)، محمدرضا خردمندي(به علت كسب مقام نخست رقابتهاي كشور) به همراه 6 بدمينتون باز برتر رقابتهاي رنكينگ تاكنون به تيم ملي بدمينتون راه يافته اند.  رييس هيات بدمينتون خوزستان گفت: هيات استان از مدال‌آوران خوزستان كه در سطح كشور صاحب مقام شدند، تجليل مي‌كند.

   

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از غلام‌عباس دهنوي در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان درخصوص اعزام نمايندگان استان به مسابقات انتخابي تيم‌هاي ملي جوانان و بزرگسالان اظهاركرد: اكنون آرمين زكي‌زاده در رده سني جوانان و عليرضا زورمند و سجاد معلاني‌پور در رده سني بزرگسالان در مسابقات انتخابي تيم‌ملي حضور دارند كه پس از انجام بازي‌هاي دوره‌اي نفرات برتر انتخاب مي‌شوند.

  وي افزود: در رده سني جوانان، اميد زيادي براي انتخاب زكي‌زاده وجود دارد و احتمال 90 درصد او به تيم‌ملي جوانان راه مي‌يابد.

  رييس هيات بدمينتون خوزستان ادامه‌داد: در رده سني بزرگسالان به دليل نزديك بودن و حساسيت مسابقات، شانس كمتري براي انتخاب نمايندگان ما وجود دارد ولي آن‌ها تمام تلاش خود را خواهند كرد.

  به ادامه مطالب مراجعه فرمائید...  ادامه مطلب
  نوشته شده در تاريخ سه شنبه ۲۷ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری  مسابقات انتخابي بدمينتون جهت گزينش تركيب اصلي تيم ملي از امروز 27 دي در تهران آغاز مي شود.


  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از ابوالفضل مهاجر، دبير فدارسيون بدمينتون در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: مسابقات بدمينتون جام بين المللي فجر از 27 بهمن در تهران برگزار مي شود.

  وي در ادامه افزود: مسابقات مذكور به دليل جنبه انتخابي بودن المپيك و ثبت در رنك جهاني از اهميت بالايي برخودار است و به همين منظور و فاصله كم باقي مانده تا المپيك لندن كشورهاي زيادي در آن شركت مي كنند تا بتوانند شانس حضور خود را در المپيك افزايش دهند
  ادامه مطلب
  نوشته شده در تاريخ سه شنبه ۲۷ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری  لي چونگ وي پر درآمد ترين ورزشكار مسابقات بدمينتون در سال ۲۰۱۱


  لي چونگ وي لي چونگ وي نفر اول رنكينگ جهاني باكسب  ۲۶۷۳۵۰دلار جوايز از رقابتهاي بدمينتون در صدر پردر امدترين ورزشكاران در مسابقات بدمينتون در سال ۲۰۱۱ قرار دارد،به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  عشق بدمينتون به نقل از سايت بدزين او پنج برابر چن جين درامد داشته ،در رتبه دوم وانگ

  ييهان بانوي چيني با در امد ۲۶۵۵۷۵دلار قرار دارد،دررتبه دوم  وانگ ييهان  بانوي بدمينتون باز چيني با

  درامد 265575 دلار قراردارد،نفر سوم ژائو يونلي بازيكن مختلط تيم چين با درامد 235128دلار مي

  باشد،لين دان قهرمان جهان و المپيك با درامد 219500دلاردر تبه چهارم و يويانگ با درامد194381دلار

  دررتبه بعدي قراتر دارند.
  علی شاه حسینی بازیکن تیم ملی بدمینتون گفت: شاید کسانی که در فدراسیون تصمیم می گیرند از قوانین فدراسیون جهانی بی اطلاع هستند .


  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از علی شاه حسینی در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پانا در مورد برگزاری مرحله سوم مسابقات بدمینتون رنکینگ کشوری که در قم برگزار شد تصریح کرد: از بین من ، اسکندری ، باقری و خردمندی ، فقط من در این مسابقات شرکت کردم و با صحبت های که انجام شده بود به من گفته شده بود که اگر جزو نفرات برتر بشوم  مستقیما به مسابقات دهه فجر راه پیدا می کنم.

   وی ادامه داد: مرحله دوم رنکینگ داخلی که در ورامین برگزار شد همزمان بود با مسابقات بین المللی بحرین و این یک خورده باعث شده بود شرایط برای من مشکل بشود. با تمام این شرایط من در مرحله سوم شرکت کردم و تا فینال هم آمدم و آن زمان بود که از طرف برگزار کننده ها اعلام شد که این مسابقه به دلیل اینکه شرکت کنندگانش از دو مرحله قبل کمتر است امتیاز کمتری دارد که من خیلی جدی به این موضوع اعتراض کردم . اعتراض من این بود که بر چه مبنایی این شرایط اعلام شده . گفتند بر مبنای اعلام فدراسیون جهانی که متاسفانه باید بگویم کسانی که در فدراسیون نشسته اند چنین تصمیماتی می گیرند و به نام فدراسیون جهانی اعلام می کنند. شاید از قوانین بی اطلاع هستند چون چنین چیزی وجود ندارد.
  ادامه مطلب
  نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۲۶ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری

  مسابقات بدمينتون فجر:
  شمار كشورهاي شركت كننده به 16 رسيد
  با وجود آنكه هنوز تا پايان زمان ثبت نام براي مسابقات بين المللي بدمينتون دهه فجر زمان باقي است تعداد تيم هاي شركت كننده در اين رقابت به 16 رسيد.

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از خبرنگار ورزشي باشگاه خبرنگاران، كشورهاي سوئد، دانمارك و تركمنستان هم در روز گذشته براي حضور در فجر ايران اعلام آمادگي كردند كه با شمارش كشورهاي پرو، افغانستان ، يونان، ژاپن ، امريكا ، انگليس، آلمان ، فرانسه ، هند ، نروژ ، اندونزي، آفريقاي جنوي و تركيه اين تعداد به 16 كشور رسيد.

  بيست و دومين دوره مسابقات بدمينتون دهه فجر 27 تا 30 بهمن در سالن بدمينتون حجاب تهران برگزار خواهد شد و پيش بيني مي شود تا پايان مهلت ثبت نام اين رقابت ها تعداد كشورهاي شركت كننده به بيش از 30 كشور ارتقا يابد


  نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۲۵ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری


  هشتمين قهرماني لي چونگ وي در رقابتهاي بدمينتون سوپر سري مالزي


  لي چونگ ويلي چونگ وي نفر اول رنكينگ جهاني عنوان قهرماني رقابتهاي بدمينتون سوپر سري مالزي را از آن خود كرد،به گزارش و بلاگ خوزستان بدمسنتون به نقل از  عشق بدمينتون لي چونگ وي كه براي صعود به فينال چن لانگ از چين كه از رقباي اصليش در اين رقابتها بود را در سه گيم و با نتايج 21-18، 17-21 و 21-13از پيش رو برداشته  بود در فينال در يك ديدار آسان با نتايج 21-6و 21-13 كنيچي تاگو از ژاپن را در مدت تنها 36 دقيقه شكست داد تا عنوان قهرماني اين رقابتها را از آن خود كند،د ر يازده رويارويي بين اين دو با زيكن لي در همه موار د پيروز ميدان بود،از حوادث اين رقابتها شكست لي دان قهرمان جهان و المپيك در برابر  جان يورگنسن از دانمارك بود،او كه از فرم خوبش دو ر بود در دور دوم در سه گيم و با نتايج 14-21، 21-15و 21-15مغلوب اين حريف دانماركي شد.  اسکندری عضو تیم ملی بدمینتون گفت:شرایط کاوه مهرابی خیلی بهتر از ما است ولی برای کسب سهمیه المپیک هنوز چیزی مشخص نیست .


  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از سروش اسکندری در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پانا در مورد مسابقات بدمینتون دهه فجر تصریح کرد: این مسابقات 27 تا 30 بهمن برگزار می شود.


   وی ادامه داد:به دلیل اینکه این مسابقات در افزایش رنکینگ تاثیر دارد کشورهای زیادی به ایران می آیند.

   اسکندری اظهار داشت: از 10 اردیبهشت امسال تا 10 اردیبهشت سال آینده زمان کسب سهمیه المپیک  است و با افزایش رنکینگ در مسابقات مختلف می توانیم کسب سهمیه کنیم. باید بگویم تمام مسابقاتی که شرکت کرده ایم همه با هزینه شخصی بوده و فدراسیون به دلیل نبود بودجه اعزامی نداشته است.

  وی افزود: اوایل ماه آینده من ، مهرابی ، خرسندی ، شاه حسینی و خردمندی برای شرکت در مسابقات بین المللی اوگاندا اعزام می شویم .


  به ادامه مطالب مراجعه فرمائید...  ادامه مطلب


  مسابقات رنكینگ بدمینتون مردان كشور و انتخابی مسابقات بین المللی

  دهه فجر جمعه شب در قم خاتمه یافت.

  به گزارس وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از سرپرست این مسابقات در گفت و گو با ایرنا با اعلام چهار نفر برتر این مسابقات افزود: در پایان رنكینگ بدمینتون مردان كشور علی شاه حسینی و حسن متقی به دیدار فینال راه یافتند اما با رضایت دو بازیكن فینال مسابقات برگزار نشد.

  'علی پنجه باشی ' افزود: محمد خانجانی و فرزین خانجانی نیز مشتركا سوم شدند.

  وی خاطر نشان كرد: شاه حسینی ، متقی ، محمد و فرزین خانجانی چهار بازیكن تیم ملی ایران در مسابقات جام فجر خواهند بود كه اواخر بهمن ماه در تهران برگزار خواهد شد.

  وی افزود : این مسابقات با حضور 60 ورزشكار از 12 استان به مدت دو روز در سالن اختصاصی بدمینتون مرحوم فرهمند موحد قم برگزار شد.

  رییس هیات بدمینتون قم گفت : در این مسابقات قهرمانان كشور به همراه بازیكنان ملی پوش ایران حضور داشتند.

  پنجه باشی افزود: در پایان مسابقات بخش دو نفره نیز تیم امیر كریمی و شهرام كرمی با كسب عنوان اولی راهی مسابقات بین المللی جام فجر شدند.  اعضای تیم ملی بدمینتون بانوان ایران برای حضور در مسابقات بین‌المللی جام فجر معرفی شدند.

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  باشگاه خبری فارس «توانا»، مسابقات انتخابی تیم ملی بدمینتون بانوان برای حضور در مسابقات جام فجر در رده سنی نوجوانان و جوانان با حضور 38 بدمینتون‌باز پنج‌شنبه و جمعه برگزار شد و اعضای تیم ملی ایران معرفی شدند.
  در بخش انفرادی ثریا آقایی و نیکی طرفی‌نژاد از تهران، یسری بیگی از اصفهان و الناز فیض‌منش از سمنان ملی‌پوشان کشورمان را تشکیل می‌دهند.
  در بخش دوبل نیز صفورا زمانلو - فاطمه سروقدی از سمنان و پگاه کیوان - سارا کیوان از شیراز
  برای تیم ملی ایران به رقابت می‌پردازند.
  مسابقات انتخابی بزرگسالان نیز چهارشنبه برگزار خواهد شد.
  ملی‌پوشان از اول بهمن اردوی خود را آغاز می‌کنند.

  مسابقات بین‌المللی دهه فجر که در رنکینگ ورزشکاران برای کسب سهمیه المپیک نیز تأثیرگذار است، از 27 تا 30 بهمن در سالن حجاب تهران برگزار خواهد شد.


  نايب رئيس فدراسيون بدميتون گفت: بانوان بدمينتون باز كشورمان براي ارتقاي رنك و كسب سهميه المپيك بايد به طور مرتب در مسابقات آسيايي و جهاني حضور يابند كه اين امر تنها با هزينه شخصي توسط خود ورزشكاران امكان پذير است.   
  به گزارش خوزستان بدمینتون به نقل از فريبا مددي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: رقابت هاي انتخابي بدمينتون بانوان كشور امروز با حضور 48 ورزشكار از سراسركشور در خانه بدمينتون آغاز شد.

  وي افزود: اين دوره از رقابت ها در 2 رشته انفرادي و 2 نفره (سينگل و دوبل) برگزار شد كه در نهايت تا پايان فردا 16 نفر براي حضور در رقابت هاي بين المللي دهه فجر انتخاب مي شوند.
  ادامه مطلب
  نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ۲۲ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری

  مسابقات رنكینگ بدمنیتون مردان كشور در قم آغاز شد


   مسابقات رنكینگ بدمینتون مردان سراسر كشور روز پنچ شنبه در سالن اختصاصی بدمینتون مرحوم فرهمند موحد در قم آغاز شد.

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از رییس هیات بدمینتون قم در این زمینه به ایرنا گفت: در این مسابقات قهرمانان سراسر كشور به همراه بازیكنان ملی پوش ایران حضور دارند.

  'علی پنجه باشی ' افزود : این مسابقات به صورت تك حذفی در رده های یك نفره و دو نفره و در رده های سنی جوانان و بزرگسالان انجام می شود و فردا با معرفی نفرات برتر خاتمه خواهد یافت.

  وی ادامه داد : این مسابقات در حقیقت انتخابی تیم ملی ایران برای حضور در مسابقات جام فجر است كه اواخر بهمن ماه در تهران برگزار خواهد شد.

  سرپرست مسابقات افزود : چهار نفر اول این مسابقات به عضویت تیم ملی برای حضور در جام بین المللی فجر تهران در می آیند.

  وی خاطر نشان كرد : در این مسابقات 60 قهرمان كشوری به همراه 8 ورزشكار از استان قم حضور یافته اند
  برای نخستین بار و بصورت تخصصی : تربیت مربی بدنساز ویژه رشته های هندبال، والیبال و بدمینتون آغاز شد

  فدراسیون آمادگی جسمانی و ایروبیک دوره های تربیت مربی بدنساز ویژه رشته های هندبال ، والیبال و بدمینتون را در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک آغاز کرد.
  به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک، این دوره ها با هدف ارتقاء سطح علمی مدرسین و مربیان، توسعه توانمندی های منابع انسانی و تربیت نیروهای متخصص در سه رشته برگزار می شود.
  گفتنی است تربیت مربی بدنساز رشته هندبال هم اکنون در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک در حال برگزاری می باشد که دکتر حمید علی نژاد و فریبا محمدیان به عنوان مدرسین کلاسهای تئوری و عملی این دوره می باشند.
  شایان ذکر است که تربیت مربی بدنساز ویژه رشته  های والیبال و بدمینتون از 15 لغایت 22 دی ماه در آکادمی ملی المپیک وپارالمپیک برگزار خواهد شد.
  شایان ذکر است شرکت کنندگان از استانهای اصفهان، فارس، آذربایجان، خراسان رضوی در این دوره که اولین دوره آموزشی تخصصی آمادگی جسمانی ویژه رشته های ورزشی است شرکت کردند.


  نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ۲۲ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری


  خانم های ورزشکار را از روی انگشتانشان بشناسید  طول انگشتان دست با خصوصیات دیگر فیزیولوژیک بدن در ارتباط است
  دست نگه دارید، خواندن این مطلب شرط دارد. با شما هستم که چشمانتان گرد شده است و تندتند به خط های پایین تر یک نگاه گذرا می اندازید تابفهمید چه شرطی. شرطش این است که پیش از همه ترجیحا باید خانم باشید. شرط دومش هماین است که پیش از خواندن ادامه این مطلب یک خط کش یا متر تهیه کنید و کنار دستتانقرار دهید.

  طول انگشت انگشتر شما چقدر است؟ می خواهیم جدا از کف بینی و فال،پیشگویی کنیم که شما استعداد ورزشکار شدن را دارید یا نه.

  شاید تعجب کنید ولی اندازه گیری طول انگشتان خانم ها می تواندراهی آسان برای پیشگویی این مطلب باشد که آیا شما می توانید در آینده ورزشکارنامداری شوید؟

  نتایج این مطالعات دانشمندان انگلیسی در مجله <طب ورزشی> در این کشور به تازگی به چاپ رسیده است و به نظر می رسد این یافته برای بسیاری ازبانوان، به ویژه بانوان علاقمند به ورزش بسیار هیجان انگیز است.


  به ادامه مطالب مراجعه فرمائید....

  ادامه مطلب  در واکنش به عدم حضور دو بدمینتون‌باز برتر در مسابقات انتخابی مهاجر: مهرابی به صورت خودکار عضو تیم ملی بدمینتون است


  خبرگزاری فارس: مهاجر: مهرابی به صورت خودکار عضو تیم ملی بدمینتون است

  دبیر فدراسیون بدمینتون ایران گفت: کاوه مهرابی به علت اینکه در رده‌بندی جهانی بهترین عنوان را از آن خود کرده است به صورت خودکار در تیم ملی حضور خواهد داشت.

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از ابوالفضل مهاجر، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، در خصوص عدم حضور علی شاه‌حسینی و کاوه مهرابی در لیست مسابقات انتخابی تیم ملی عنوان کرد: مهرابی به علت اینکه بهترین رنک را نسبت به بدمینتون‌بازان ایرانی در رده‌بندی جهانی دارد به صورت خودکار در تیم ملی خواهد بود.
  وی افزود: شاه‌حسینی و حسن متقی نیز که در رقابت های رنکینگ ایران عملکرد خوبی داشته‌اند و پیش‌بینی می‌شد تا در مرحله سوم و نهایی جز 4 نفر برتر قرار بگیرند در این لیست قرار نگرفتند. مرحله نهایی مسابقات رنکینگ کشوری فردا آغاز می‌شود و 4 نفر برتر به تیم ملی دعوت می‌شوند.
  دبیر فدراسیون بدمینتون خاطرنشان کرد: در صورتی که شاه‌حسینی و متقی جز نفرات برتر قرار نگیرند نامه‌ای را به هیئت استان ها ارسال خواهیم کرد تا در مسابقات انتخابی حاضر شوند. 

  مسابقات انتخابی تیم ملی بدمینتون برای حضور در اردوی دهه فجر 27 و 28 دی‌ماه برگزار خواهد شد.


  نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۲۱ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری

  عکس هایی از مسابقات اوپن کره 2012.....


  ادامه مطلب  مسابقات انتخابی تیم ملی بدمینتون 27 دی‌ماه آغاز می‌شود ولی اسمی از دو بدمینتون‌باز برتر نیست
  مسابقات انتخابی تیم ملی بدمینتون برای حضور در اردوی دهه فجر 27 دی‌ماه آغاز می‌شود.

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  باشگاه خبری فارس «توانا»، نوزده بدمینتون‌باز برتر کشور برای حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی 27 و 28 دی‌ماه با یکدیگر رقابت خواهند کرد تا در پایان نفرات برتر به اردوی تیم ملی دعوت شوند.
  در پایان این مسابقات نفرات برتر در تست آمادگی جسمانی که زیر نظر آکادمی ملی المپیک برگزار می‌شود حضور خواهند یافت و پس از کسب امتیاز مورد قبول در اردوی تیم ملی برای حضور در مسابقات دهه فجر حاضر خواهند شد.
  بیست و دومین دوره مسابقات بین‌المللی بدمینتون دهه فجر 27 تا 30 بهمن‌ماه در سالن بدمینتون حجاب تهران برگزار می‌شود.

  اسامی بدمینتون‌باز دعوت شده به مسابقات انتخابی به شرح ذیر است:
  سروش اسکندری، غلامرضا باقری، جلال اسکندری، سینا بیات، محمدرضا خردمندی، سروش کوهستانی، نیما دارین، اشکان فصاحتی، عرفان شاه حسینی، محمد علی کریمی، محمدرضا خانجانی، میلاد حاجی، نادر مینایی، کسری اصولی، مجتبی کاظم پور، امید روشن، سهیل بیگلری، سپهر ایوانی و سالار بیات.

  به گزارش فارس، در این مسابقات انتخابی اسمی از کاوه مهرابی و علی شاه‌حسینی دو بدمینتون‌باز برتر ایران که در رده‌بندی جهانی بهترین رنک را نسبت به سایر بدمینتون‌بازان ایران دارند برده نشده است.


  نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۲۱ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری  در آخرین روز مسابقات تنیس روی میز انتخابی المپیک لندن

  نخستین پینگ پنگ باز زن ایرانی، جواز حضور در رقابت های المپیک را بدست آورد 


  نماینده تنیس روی میز بانوان کشورمان جواز حضور در مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن را کسب کرد.
  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان، در آخرین روز مسابقات تنیس روی میز انتخابی المپیک لندن، ندا شهسواری با شکست حریف قزاق خود جواز حضور در رقابت های المپیک 2012 لندن را کسب کرد.
  شهسواری در فینال این رقابت‌ها شاگاروا از قزاقستان ار با نتیجه 4 بر یک شکست داد و بعنوان نخستین پینگ پنگ باز زن ایرانی جواز حضور در رقابت های المپیک را بدست آورد.
  گفتنی است شهسواری در رقابت های فجر کاپ گلستان از شاگاروا شکست خورده بود، اما با توجه به تمرینات مستمر و حضور در اردو های بین المللی توانست در بازی پایانی خود برابر این حریف سرشناس و قدرتمند در منطقه آسیای میانه پیروز شود.

  نتونستم از زدن این خبر غرورامیز بگذرم.....به جامعه ورزش و بچه های سختکوش پینگ پنگ تبریک میگیم ...باآرزوی مـوفقیت در بازیهای المپیک 2012 لندن....


  نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۲۱ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری


  4کشور دیگر برای مسابقات بدمینتون دهه فجر اعلام آمادگی کردند

  تاکنون 13 کشور برای حضور در مسابقات بین المللی بدمینتون دهه فجر اعلام آمادگی کردند.


  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  خبرگزاری پانا ، کشورهای پرو، افغانستان، یونان و ژاپن هم برای حضور در مسابقات دهه فجر اعلام آمادگی کردند.

  پیش از این کشورهای آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، هند، نروژ، اندونزی، آفریقای جنوبی و ترکیه هم آمادگی خود را برای حضور در فجر ایران اعلام کرده بودند.

   مهلت ثبت نام کشورها تا پایان دی ماه ادامه دارد و با توجه به اینکه امتیاز بیست و دومین دوره مسابقات بدمینتون دهه مبارک فجر در ارتقا رنکینگ بدمینتون جهان و در نهایت کسب سهمیه المپیک موثر است؛ پیش بینی می شود که بدمینتون بازان بیش از 30 کشور جهان اعلام آمادگی کنند.

   

  بیست و دومین دوره مسابقات بدمینتون دهه فجر 27 تا 30 بهمن ماه در سالن بدمینتون حجاب تهران برگزار خواهد شد.

   
  رییس اداره تربیت‌بدنی آموزش و پرورش خوزستان در پاسخ به اظهارات روسای هیات‌های ورزشی استان مبنی بر عدم همکاری آموزش و پرورش در زمینه ورزش گفت: براساس انعقاد تفاهم‌نامه ما با اداره‌کل ورزش و جوانان استان، انتظار داشتیم هیات‌های ورزشی بیش از پیش در جهت شکوفایی ورزش استان و در مسیر همکاری و تعامل با آموزش و پرورش قرار گیرند ولی متاسفانه برخی از این هیات‌های ورزشی با تخریب چهره آموزش و پرورش درصدد پوشش دادن کم‌کاری‌ها و عدم موفقیت‌های خود برآمدند.

   

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از سیدمحمد خلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشی ایسنا در خوزستان اظهارداشت: اداره تربیت‌بدنی آموزش و پرورش از زمانی‌که ما در فروردین ماه سال جاری  آمدیم، پیگیر انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با اداره‌کل ورزش و جوانان بود که با نظر مساعد گرشاسبی، مدیرکل ورزش و جوانان استان این امر محقق شد و براساس گزارشات رسیده این تفاهم‌نامه به تمام هیات‌های ورزشی ابلاغ شده است. این تفاهم‌نامه درخصوص همکاری و تعامل دو دستگاه در زمینه‌های مختلف کاری است. ما همیشه اداره‌کل ورزش و جوانان استان را در جریان برنامه‌های خود قرار می‌دهیم و مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز بر همکاری هیات‌ها با ما، تاکید زیادی داشتند.

  به ادامه مطالب مراجعه فرمائید...  ادامه مطلب  برای نخستین بار دررقابتهای بدمینتون قهرمانی کشور یک بازیکن از زمین مسابقه اخراج شد

  برای نخستین بار دررقابتهای بدمینتون قهرمانی کشور یک بازیکن از زمین مسابقه اخراج شد،به گزارش و بلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از عشق بدمينتون با خبر شديم در جريان رقابتهاي بدمينتون قهرماني كشور آقاي ع-ز بازيكن تيم خ در جريان بازي اعتراضات متعدد به داور بالا داشته كه در نهايت با به كار بردن الفاظ نا مناسب قضاوت شديد خود را به داور مسابقه اعلام كرد كه داور با نشان دادن كارت مشكي او را از مسابقه اخراج كرد ،جا دار د به اين بازيكن جوان آينده دار اين نكته را از باب نصيحت ياداور شويم كه احترام به  داوران بايد در هر شرايطي رعايت شود و حتي اگر اشتباهي از سوي داور صورت گيرد بايد خونسردي خود را حفظ كنند.


  نوشته شده در تاريخ سه شنبه ۲۰ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری  خبرگزاری پانا: نایب رییس امور بانوان فدراسیون بدمینتون گفت: شرکت کنندگان خارجی از نظر نوع پوشش برای مسابقه دادن در جام فجر هیچ مشکلی ندارند و پذیرفته اند که با پوشش اسلامی بازی کنند.

  فریبا مددی در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پانا درباره مسابقات بدمینتون دهه فجر تصریح کرد: این دوره، بیست و دومین دوره این مسابقات است که هر ساله در ایران برگزار می شود و در تقویم جهانی به نام دهه فجر ایران نام گذاری شده است و به خاطر داشتن رنکینگ دارای اهمیت بالایی است. الان چند دوره است که این مسابقات در ایران در حال برگزاری است و ما شرکت کننده هایی از کشورهای انگلیس ، امریکا  ، نروژ و فرانسه را داریم که همه پوشش اسلامی را پذیرفته اند و مشکلی ندارند.

  به ادامه مطالب مراجعه فرمائید....
  ادامه مطلب
  نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری


  پيام تبريك نخست وزير مالزي به لي چونگ وي بابت قهرماني

  دررقابتهاي بدمينتون سوپر سري كره


  نجيب رزاق نخست وزير مالزي پس از قهرماني لي چونگ وي دررقابتهاي بدمينتون سوپرسري كره براي نفر اول رنكينگ جهاني پيام تبريكي فرستاد،به گزارش و بلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  عشق بدمينتون نجيب گفت: بسار خوب بودي لي چونگ وي،من و همسرم به تو تبريك مي گوييم ،ما در آفريقاي جنوبي هستيم و فقط اخباررا داشتيم،گفتنيست نجيب براي دوروز كاري به آفريقاي جنوبي سفر كرده تا در جشن صدمين سالگرد حزب كنگره ملي آفريقا شركت كند ،لازم به ذكر است كه لي چونگ وي در فينال رقابتهاي سوپر سري كره بر لين دان قهرمان جهان و المپيك در سه گيم غلبه كرد.


  نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری  در مجمع انتخاباتی هیات بدمینتون خراسان شمالی هیچ یک از کاندیداها انتخاب نشدند


  در مجمع انتخابات هیئت بدمینتون خراسان شمالی که با حضور دبیر فدراسیون بدمینتون ایران برگزار شد، به دلیل به حد نصاب نرسیدن آرای لازم، هیچ کاندیدایی انتخاب نشد. به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد در این مجمع که ظهر امروز در سالن اجتماعات تربیت بدنی خراسان شمالی برگزار شد، حسن آل‌نبی و امین ابراهیم‌زاده دو کاندیدای تصدی رئیس هیئت بدمینتون این استان به ارائه برنامه‌های خود پرداختند.پس از رأی‌گیری از 16 عضو حاضر به عنوان نمایندگان تربیت بدنی، ورزشکاران، هیئت‌های ورزشی در مجمع انتخاباتی هیئت بدمینتون خراسان شمالی، به دلیل اینکه هیچ یک از کاندیداها آرای لازم را کسب نکرده، مقرر شد تا انتخابات این مجمع در آینده نزدیک برگزار شود.

  به ادامه مطالب مراجعه فرمائید....  ادامه مطلب

  نایب رييس بانوان فدراسيون بدمينتون: بانوان كشورمان شانس

  كسب مدال دررقابتهاي جام فجر را دارند


  فريبا مددينایب رييس فدراسيون بدمينتون در امور بانوان از برگزاري مسابقه‌هاي انتخابي تيم ملي براي حضور در اردوي آمادگي خبر داد،به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  عشق بدمينتون ،فریبامددي درباره وضعيت تيم ملي بدمينتون بانوان گفت: در هفته جاري مسابقه‌هاي انتخابي تيم ملي براي گزينش ملي‌پوشان برگزار خواهد شد تا تيم ملي از اول بهمن به اردوي آمادگي وارد شود. وي ادامه داد: ملي‌پوشان بدمينتون براي حضور در مسابقه‌هاي بين‌المللي دهه فجر آماده خواهند شد و اين مسابقه‌ها از حساسيت خاصي برخوردار است، چون داراي رنكينگ جهاني است و در كسب سهميه المپيك تاثيرگذار است. وي ادامه داد: تاكنون كشورهايي همچون انگليس، آلمان،‌ نروژ، فرانسه، آمريكا، مالزي،‌ هند و اندونزي براي حضور در مسابقه‌هاي بين‌المللي دهه فجر اعلام آمادگي كرده‌اند و تا 30 دي‌ هم مهلت براي ثبت نام تيم‌ها باقي است و اين مسابقه‌ها از 22 تا 30 بهمن برگزار مي‌شود. مددي با بيان اينكه ورزشكاراني همچون نگين اميري، سحر زمانيان،‌ ساره كبيري و صحابه فرد از شانسهاي كسب مدال در اين رقابت‌ها هستند، افزود: در اين دوره از رقابت‌ها شانس كسب امتياز به منظور گرفتن سهميه المپيك در بين مردان بيشتر از زنان است و اين مسابقه‌ها براي ما يك تجربه بسيار خوب محسوب مي‌شود.


  نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری

  جهت حضور در مسابقات بین المللی دهه فجر:..مسابقات انتخابی تیم ملی آقایان برگزار می شود

  مسابقات انتخابی آقایان جهت انتخاب نفرات منتخب رده سنی امید و بزرگسالان  به منظور حضور در مسابقات بین المللی دهه مبارک فجر 27 و 28 دی ماه در محل کمپ فدراسیون برگزار می شود.


  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  روابط عمومی فدراسیون بدمینتون، 19 بدمینتون باز برتر کشور برای حضور در این مسابقه انتخابی دعوت شده اند که افراد برتر پس از انتخاب در ایندوره می بایست در تست آمادگی جسمانی که زیر نظر آکادمی ملی المپیک برگزار می گردد حضور یابند و پس از کسب امتیاز مورد قبول به اردوی دهه فجر جهت حضور در مسابقات دعوت خواهند .
  بیست و دومین دوره مسابقات بین المللی دهه مبارک فجر 27 تا 30 بهمن ماه در سالن بدمینتون حجاب تهران برگزار می شود.
   اسامی بدمینتون باز دعوت شده به این مسابقات انتخابی به شرح ذیل است:

  ردیف

  نام و نام خانوادگی

  استان

  ردیف

  نام و نام خانوادگی

  استان

  1

  سروش اسکندری

  زنجان

  10

  محمد علی کریمی

  توابع تهران

  2

  غلامرضا باقری

  زنجان

  11

  محمدرضا خانجانی

  تهران

  3

  جلال اسکندری

  زنجان

  12

  میلاد حاجی

  توابع تهران

  4

  سینا بیات

  زنجان

  13

  نادر مینایی

  گیلان

  5

  محمدرضا خردمندی

  گیلان

  14

  کسری اصولی

  فارس

  6

   سروش کوهستانی

  تهران

  15

  مجتبی کاظم پور

  یزد

  7

   نیما دارین

  تهران

  16

  امید روشن

  قزوین

  8

  اشکان فصاحتی

  تهران

  17

  سهیل بیگلری

  کرمانشاه

  9

  عرفان شاه حسینی

  تهران

  18

  سپهر ایوانی

  کرمانشاه  19

  سالار بیات

  زنجان


  دبير فدراسيون بدمينتون :در حال حاضر  خراسان شمالي در رتبه بندي
   
  فدراسيون در جايگاه 12 كشور قرار دارد

  ابوالفضل مهاجردبير فدراسيون بدمينتون در مجمعا انتخاباتی هیات بدمینتون خراسان شمالی  با اشاره به رشد بدمينتون خراسان شمالي در سالهاي اخير گفت: در حال حاضر استان خراسان شمالي در رتبه بندي فدراسيون بدمينتون در جايگاه 12 كشور قرار دارد كه انتظار مي رود با وجود سالن اختصاصي اين رشته در مركز استان و استقبال خوب مردم شاهد رشد بهتر اين استان در سالهاي آتي باشيم.به گزارش و بلاگ خوزستان بدمینتون ،به نقل از سايت اداره تربيت بدني خراسان شمالي ،ابوالفضل مهاجر در ادامه خواستار تعامل بيشتر مسئولين بدمينتون استان با اداره كل آموزش و پرورش و برگزاري منسجم مسابقات آموزشگاهي شد و افزود: عامل اصلي موفقيت اين استان گسترش اين رشته در سطوح پايه خواهد بود كه بايد براي آن برنامه ريزي منسجمي صورت پذيرد.

  به ادامه مطالب مراجعه فرمائید....  ادامه مطلب
  نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۱۸ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری

  شروع رويايي لي چونگ وي درسال ۲۰۱۲ با فتح رقابتهاي بدمينتون سوپر سري كره

  لي چونگ وي با فتح رقابتهاي بدمينتون سوپر سري كره ،شروع رويايي خود را در سال جديد جشن گرفت،به گزارش و بلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  عشق بدمينتون در فينال اين رقابتها لي چونگ وي همانند سال قبل  رودر روي لين دان مدافع عنوان قهرماني رقابتها قرار گرفت،نفر اول رنكينگ جهاني ،  با وجود شكست در گيم نخست با نتيجه ۲۱-۱۲ در دو گيم بعدي با نتايج ۲۱-۱۸و ۲۱-۱۴ به پيروزي رسيد تا نخستين عنوان قهرماني در سال جاري را با شكست رقيب هميشگيش جشن بگيرد ،اين نخستين عنوان قهرماني او پس از ناكامي در سه تورنمنت اخير در برابر رقباي چينيش چن لانگ و لين دان بود و او با اين برد،نهمين پيروزيش در برابراين رقيب را در ۲۷رويارويي به دست آورد،لي با فتح اين جام جايزه ۷۵۰۰۰دلاري رقابتها كسب كرد و لين دان با كسب نايب قهرماني به جايزه ۳۵۰۰۰دلاري بسنده كرد.


  نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۱۸ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری


  لین دان و لی چونگ وی در فینال رقابتهای بدمینتون سوپر سری کره


  شادي لين دان پس از پيروزي بر لي چونگ وي در نيمه نهايي رقابتهاي سوپر سري كرهفينال رقابتهاي سينگل مردان سوپر سري كره ،شاهد  رويارويي دوفوق  ستاره بدمينتون دنيا لي چونگ وي و لين دان خواهد بود، به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از عشق بدمينتون در اين رقابتها با جوايز يك ميليون و دويست هزار دلاري،در مرحله نيمه نهايي لي چونگ وي در مصاف با دو پنگ يو چيني هيچ نگراني نداشت و با نتايج ۲۱-۸و ۲۱-۱۳ در مدت ۳۷ دقيقه به برتري رسيد،تا پننجمين پيروزيش را برا ين حريف به دست آورد،از سوي ديگر لين دان قهرمان چها ردوره رقابتهاي جهاني در مصاف با شو ساساكي ژاپني با نتايج ۲۱-۱۶و ۲۱-۱۴ به برتري رسيد تا در فينال از عنوان قهرماني خود در رقابتهاي سال گذشته دفاع كند.


  نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۱۸ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری

  قهرمان مرحله سوم رقابتهاي بدمينتون رنكينگ كشوري كيست؟

  مرحله سوم رقابتهاي بدمينتون رنكينگ آقايان در قم برگزار مي شود،به گزارش و بلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  عشق بدمينتون اين رقابتها ۲۲و ۲۳ دي ماه سال جاري برگزار ي در شهر مقدس قم برگزارمي گردد،در اين رقابتها بدمينتون بازان مطرح كشور براي كسب عنوان قهرماني اين رقابتها تلاش مي كنند، با نگاهي به بازيكنان حاضر در اين رقابتها شانس نفراتي چون علي شاه حسيني قهرمان سال گذشته رقابتها ، محمد رضا خردمندي قهرمان رقابتهاي كشوري، برادران خانجاني قهرمانان دوره اول و دوم رقابتهاي امسال ،حسن متقي  و سروش اسكندري از بيش از سايرين مي باشد،حال با يد منتظر ماند و ديد كه اين بار كدام بازيكن موفق به كسب  عنوان قهرماني  مي شود.


  بیست و دومین دوره مسابقات بین المللی بدمینتون دهه فجر:آمریکا، انگلیس و آلمان هم به

  ایران می آیند

  تاکنون 9 کشور آمادگی خود را برای حضور در بیست و دومین دوره مسابقات بین المللی بدمینتون دهه مبارک فجر اعلام کرده اند.

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون  به نقل از  روابط عمومی فدراسیون بدمینتون؛ علاوه بر 6 کشوری که پیش از این آمادگی خود را برای حضور در مسابقات دهه فجر اعلام کرده بودند؛ یک بدمینتون باز خانم و یک بدمینتون باز آقا از کشور آمریکا؛ یک خانم از انگلیس و 2 بانوی ورزشکار دیگر از کشور آلمان هم بهمن ماه به ایران خواهند آمد.
  پیش از این كشورهاي فرانسه، هند، نروژ، اندونزي، آفريقاي جنوبي و تركيه براي حضور در مسابقات بين المللي دهه مبارك فجر اعلام آمادگي كردند. مهلت ثبت نام كشورها تا پايان دي ماه ادامه دارد و با توجه به اينكه امتياز بيست و دومين دوره مسابقات بدمينتون دهه مبارك فجر در ارتقا رنكينگ بدمينتون جهان و در نهايت كسب سهميه المپيك موثر است؛ پيش بيني مي شود كه بدمينتون بازان بيش از 30 كشور جهان اعلام آمادگی کنند.
  بيست و دومين دوره مسابقات بدمينتون دهه فجر 27 تا 30 بهمن ماه در تهران برگزار خواهد شد.


  کلینیک داوری آقایان برگزار می شود

  کلینیک داوری آقایان به منظور انتخاب داوران مسابقات بین المللی بدمینتون دهه فجر 27 تا 30 دی ماه در تهران برگزار می شود.


  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  روابط عمومی فدراسیون بدمینتون، در این کلینیک تمام داوران درجه یک ملی از استان های کشور حضور دارند که 9 نفر از داورانی که در دو آزمون کتبی و عملی رتبه لازم را کسب کرده اند به عنوان داور مسابقات دهه مبارک فجر انتخاب خواهند شد.
  بيست و دومين دوره مسابقات بدمينتون دهه فجر 27 تا 30 بهمن ماه در تهران برگزار خواهد شد.


  خراسان شمالی برگزار می شود

  مجمع انتخابی هیئت بدمینتون استان خراسان شمالی فردا با حضور دبیر فدراسیون بدمینتون برگزار می شود.


  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون  به نقل از  روابط عمومی فدراسیون بدمینتون؛ اسماعیلی، آل نبی و ابراهیم زاده سه کاندیدای ریاست هیئت بدمینتون استان خراسان شمالی هستند که مجمع انتخابی آن فردا با حضور ابوالفضل مهاجر دبیر فدراسیون برگزار می شود.


  نوشته شده در تاريخ شنبه ۱۷ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری
  جلسه کمیته داوران برگزار شد
  جلسه کمیته داوران فدراسیون بدمینتون پنجشنبه 15 دی ماه در محل فدراسیون برگزار شد.

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از روابط عمومی فدراسیون بدمینتون؛ علیرضا الهاکی، رضا روشن امید، محمد حسن حسین زاده، محسن عمرانی، حمیدرضا چگینی، خدابخش زارعی، فریبا مددیو سعیده عینی به همراه ابوالفضل مهاجر دبیر و محمدرضا پوریا رئیس فدراسیون صبح روز پنجشنبه در جلسه کمیته داوران فدراسیون بدمینتون حاضر شدند.

    در این جلسه نحوه برگزاری کلینیک داوری و هماهنگی مدرسین این کلینیک مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین مقرر شد تا در اردیبهشت سال 91 همزمان با جلسه کمیته داوران کلینیک مدرسین داوری کشور به منظور ارتقا سطح علمی مدرسین برگزار شود.

  اطلاع از آخرین تغییرات قوانین بدمینتون دیگر دستور این جلسه بود.


  هفته دوم لیگ برتر بدمینتون برگزار شد پیروزی گاز، روغن گلبهار و راه و ترابری
  هفته دوم لیگ برتر بدمینتون (آقایان) با پیروزی نمایندگان تهران، زنجان و سمنان به پایان رسید.

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  روابط عمومی فدراسیون بدمینتون، در هفته دوم لیگ برتر بدمینتون پنجشنبه شب نماینده خوزستان میزبان گاز تهران بود، که در این بازی تیم گاز با نتیجه 4 بر یک به پیروزی رسید.

  در دیگر دیدارهای این هفته راه و ترابری زنجان با نتیجه  5 بر صفر میهمان خود نماینده کردستان را شکست داد و روغن گلبهار سمنان نیز با نتیجه 4 بر یک از سد میهمان خود نماینده کرمانشاه گذشت. نماینده گیلان این هفته استراحت داشت

  برنامه هفته سوم لیگ برتر بدمینتون که پنجشنبه 29 دی ساعت 17 برگزار می شود؛ به شرح ذیل است:

  نماینده کرمانشاه-  نماینده کردستان

  نماینده خوزستان  -  باشگاه روغن گل بهار سمنان

   نماینده گیلان - باشگاه راه و ترابری زنجان


  رييس هيات بدمينتون خوزستان گفت: بانوان در اين رشته از لحاظ كمي و كيفي پيشرفت قابل ملاحظه‌اي داشته‌اند.

   

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون غلام‌عباس دهنوي در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان با بيان اين‌كه نسبت به سال‌هاي قبل از نظر كيفي به حد ايده‌آل مدنظرمان نرسيده‌ايم، اظهاركرد: در سطح كشور نتوانسته‌ايم خودمان را مطرح كنيم ولي از نظر كمي هيچ استاني به اندازه ما باشگاه و بازيكن ندارد.

  وي درباره موانع توسعه ورزش بانوان گفت: در آموزش با كمبود مربي مواجه هستيم و اين عامل باعث شده باتوجه به اين‌كه در بدمينتون تعدد بازيكن داريم نتوانيم بازيكنان را به خوبي پرورش دهيم.


  به ادامه مطالب مراجعه فرمائید....  ادامه مطلب
  نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری

  ادامه مطالب مراجعه فرمائید....
  ادامه مطلب
  نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری

  بيست و دومين دوره مسابقات بين المللي دهه فجر: تاكنون 6 كشور اعلام آمادگي كردند

  6 كشور جهان براي حضور در مسابقات بين المللي دهه مبارك فجر اعلام آمادگي كردند، پيش بيني مي شود بيش از 30 كشور به اين مسابقات بيايند.


  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  روابط عمومي فدراسيون بدمينتون؛ تاكنون كشورهاي فرانسه، هند، نروژ، اندونزي، آفريقاي جنوبي و تركيه براي حضور در مسابقات بين المللي دهه مبارك فجر اعلام آمادگي كردند. مهلت ثبت نام كشورها تا پايان دي ماه ادامه دارد و با توجه به اينكه امتياز بيست و دومين دوره مسابقات بدمينتون دهه مبارك فجر در ارتقا رنكينگ بدمينتون جهان و در نهايت كسب سهميه المپيك موثر است؛ پيش بيني مي شود كه بدمينتون بازان بيش از 30 كشور جهان بهمن ماه به ايران بيايند. بيست و دومين دوره مسابقات بدمينتون دهه فجر 27 تا 30 بهمن ماه در تهران برگزار خواهد شد.


  نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری

  هفته دوم ليگ بدمينتون برگزار مي شود

  هفته دوم ليگ برتر بدمينتون پنجشنبه 15 دي ماه ساعت 17 با انجام 3 بازي برگزار مي شود.

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  روابط عمومي فدراسيون بدمينتون؛ در بازي هاي اين هفته  نماینده خوزستان به مصاف باشگاه گاز تهران مي رود.  باشگاه روغن گل بهار سمنان با نماینده کرمانشاه ديدار مي كند و باشگاه راه و ترابری زنجان مقابل نماینده کردستان قرار خواهد گرفت.

   


  نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری

  عضو تیم ملی بدمینتون بانوان گفت: طی سال اخیر در مسابقات برون مرزی شرکت نکرده ایم و و امیدی به کسب سهمیه المپیک هم نداریم .


  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از نگین امیری پور در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پانا درباره وضعیت تیم ملی بدمینتون بانوان اظهار داشت: سه رده سنی نوجوانان جوانان بزرگسالان در اردو حضور دارند که حدود 15 نفر هستیم . مسابقات انتخابی تیم ملی 22 دی ماه برگزار می شود.

   وی ادامه داد:مسابقات دهه فجر 22 و 23 بهمن برگزار می شود. به دلیل اینکه این بازیها در تقویم جهانی ثبت شده و امتیازاتش در رنکینگ بازیکنان برای حضور در المپیک تاثیر دارد از کشورهای زیادی برای شرکت در مسابقات می آیند و همین امر باعث شده که مسابقات سطح بالایی داشته باشد.

   امیری پور در خصوص کسب سهمیه المپیک لندن خاطر نشان کرد: بالاترین رنکینگ در قسمت انفرادی را من دارم که عدد 240 است اما طی این یک سال اخیر ما در هیچ مسابقه برون مرزی شرکت نکرده ایم که بتوانیم رنکیگ خود را افزایش بدهیم. در حال حاضر تا اردیبهشت ماه که مسابقات کسب سهمیه است فرصت داریم در سه یا چهار مسابقه شرکت کنیم  اما در طول این فرصت کم کار بسیار سختی است.

   وی در مورد عدم شرکت در مسابقات برون مرزی گفت:بانوان از لحاظ مالی در مضیغه هستند. ما به خاطر مشکلات مالی و نبود بوجه نتوانستیم در مسابقات شرکت کنیم. بیشتر آقایان هم برای شرکت در مسابقات برون مرزی شخصا هزینه می کنند. البته آقایان در باشگاه ها قرار دادهای خوبی می بندند که کمک هزینه خوبی است . من فقط توانستم در مسابقات قبرس شرکت کنم آن هم با هزینه شخصی خودم رفتم.


  نوشته شده در تاريخ سه شنبه ۱۳ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از خبرگزاری پانا: دبیر فدراسیون بدمینتون گفت :مشکلات مالی تا حدودی حل شده و از اعتباراتی که در اختیار داریم هزینه اردوها را پرداخت می کنیم.

  ابوالفضل مهاجر در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پانا تصریح کرد: کاوه محرابی ، علی شاه حسینی  ، محمد رضا خردمندی و سروش اسکندری چهار بازیکنی هستند که در تورنمنت های مختلف کسب سهمیه المپیک شرکت کرده اند.

   وی ادامه داد: مسابقات دهه فجر که از ششم بهمن آغاز می شود هم جزو مسابقات انتخابی المپیک است و امتیازات آن در کسب سهمیه تاثیر دارد.

   دبیر فدراسیون بدمینتون اضهار داشت: امید زیادی داریم که همانند المپیک پکن یک بازیکن در لندن هم داشته باشیم. نفر اول ما از لحاظ رنکینگ کاوه مهرابی است که در حال حاضر در رتبه 86 قرار دارد. او باید در مسابقات گزینشی که تا اردیبهشت ماه برگزار می شود رتبه خود را به 70 برساند. اگر بازیکن های دیگر هم رنکینگ بالایی بیاورند امکان دارد که کاوه محرابی را کنار بزنند و خودشان سهمیه را کسب کنند.

   وی در مورد بودجه فدراسیون خاطر نشان کرد: مشکلات تا حدودی حل شده. یکی از برنامه های فدراسیون حمایت مالی از بچه های تیم ملی است. اینکه وقتی امتیازی می آورند تشویق شوند . این ها همه از اعتباراتی که کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش در اختیار ما گذاشته است تامیین می شود.


  نوشته شده در تاريخ سه شنبه ۱۳ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری

  پوریا:توسعه همگانی بدمینتون به طور جدی مورد توجه قرار دارد

  قزوین - رییس فدراسیون بدمینتون، همگانی كردن این رشته را در توسعه و پیشرفت آن موثر خواند و گفت:یكی از اولویت ها و اهداف مهم فدراسیون بر روی این مساله متمركز شده است.

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از 'محمدرضا پوریا' روز دوشنبه در حاشیه برگزاری رقابت های بدمینتون قهرمانی كشور در گفت و گوبا خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر حدود 100 هزار نفر در كشور راكت به دست و بدمینتون را به صورت آماتور دنبال می كنند.

  وی بدمینتون را جزو سه رشته كشور در برخورداری از تعداد ورزشكاران در بخش همگانی خواند و اظهار داشت: این مساله علاقه زیاد جوانان و نوجوانان كشور به بدمینتون را می رساند كه باعث شده است تا فدراسیون ما در پی جذب بیشتری از ورزشكاران همگانی به این رشته باشد.


  به ادامه مطالب مراجعه کنید....  ادامه مطلب
  نوشته شده در تاريخ سه شنبه ۱۳ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری

  ضرورت تغذیه كافی و كامل در زنان ورزشكار

  تهران - تغذیه مناسب و صحیح بهترین راه برای حفظ انرژی كافی طی فعالیت ورزشی و بعد از ورزش و دوران ریكاوری است.

  زنان ورزشكاری كه ورزش های نمایشی انجام می دهند تمایل به از دست دادن چربی بدن دارند تا حركاتشان بهتر نمایش داده شود و بتوانند امتیاز بگیرند. این ورزش ها شامل ژیمناستیك، شیرجه، غواصی، اسكیت نمایشی، باله كلاسیك و دوهای سرعت هستند.

  به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی فدراسیون پزشكی ورزشی ، آخرین تحقیقات نشان می دهد كه این ورزشكاران 70% كمتر از مقدار انرژی مورد نیاز روزانه خود مصرف می نمایند. نیازهای تغذیه ای هرشخص نسبت به جنس، سایز بدن، دامنه عملكرد آن ها و مدت زمانی كه ورزش می كنند متفاوت است.


  نوشته شده در تاريخ سه شنبه ۱۳ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری

  ورزش افسردگی زنان را كاهش می دهد

  تبریز- روانشناس و استاد دانشگاه تبریز گفت: ورزش میزان افسردگی را در عموم مردم به ویژه زنان كاهش می دهد.

  'بهزاد شالچی ' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:طبق آمارهای جهانی، زنان بیشتر از مردان دچار افسردگی می شوند.

  وی گفت: ورزش ترشح آندروفین در بدن را افزایش می دهد و این ترشحات با ایجاد حس رضایت و خوشحالی به كاهش استرس و افزایش اراده كمك می كند.
  ادامه مطلب
  نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱۲ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری

  رييس هيات بدمينتون خوزستان گفت: 70 درصد بازيكنان ما تجربه بازي در ليگ برتر را ندارند و همين امر سبب شد نتوانيم در هفته نخست نتيجه بگيريم.

   رييس هيات بدمينتون خوزستان ادامه‌داد:‌ تيم ما در بدترين حالت بايد با نتيجه 3 بر2 پيروز مي‌شد ولي همين نتيجه به سود تيم گيلان رقم خورد.

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از غلام‌عباس دهنوي در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا در خوزستان درخصوص حضور تيمش در هفته نخست اين رقابت‌ها در بازي برابر تيم گيلان، اظهاركرد: تيم ما در اين بازي مستحق شكست نبود چون روند بازي به گونه‌اي بود كه شانس ما براي پيروزي در گيم‌ها بيشتر بود.

  وي افزود: بازيكنان ما در برخي از گيم‌ها با اين‌كه از حريف خود پيش بودند ولي نتيجه را واگذار كردند و تنها كم‌تجربگي بازيكنان باعث اين شكست شد.

  به ادامه مطالب مراجعه فرمائید.....  ادامه مطلب
  نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱۲ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری
  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از خبرگزاری ایمنا: مدیرعامل باشگاه پایتخت مشکلات اقتصادی را عامل اصلی انحلال تیم بدمینتون لیگ برتری این باشگاه دانست.

  به گزارش ایمنا، هفدهمین دوره رقابت های لیگ برتر بدمینتون باشگاههای کشور از جمعه گذشته استارت خورد. مهم ترین اتفاق این دوره از رقابت ها غیبت نمایندگان اصفهان است که سال ها به عنوان یک پای ثابت مسابقات لیگ محسوب می شدند.
  باشگاه پایتخت که با در اختیار گرفتن امتیاز تیم لیگ برتری فولاد ماهان در دو سال گذشته به عنوان نماینده اصفهان در این رقابت ها حضور داشت و سال پیش نیز عنوان قهرمانی مسابقات را کسب کرد امسال تصمیم به تیم داری در بدمینتون نداشته و از حضور در این رقابت ها انصراف داده است.

  به ادامه مطالب مراجعه فرمائید...  ادامه مطلب

  محمد رضا خردمندي از گيلان قهرمان يك نفره //شهرام كرمي – اميد كرمي از  اصفهان قهرمان دونفره


  مسابقات قهرماني كشور بزرگسالان (آقايان) ظهر امروز در قزوين با معرفي نفرات برتر به كار خود پايان داد.
  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از روابط عمومي فدراسيون بدمينتون، مسابقات قهرماني كشور بدمينتون آقايان كه امسال با حضور تمام ستاره هاي بدمينتون ايران از جمعه در شهر قزوين آغاز شده بود ظهر امروز(دوشنبه 12 دي) به كار خود پايان داد.
  در رقابتهاي يك نفره مردان محمدرضا خردمندي بدمينتون باز شايسته گيلان توانست صاحب مدال طلا شود وي در ديدار نهايي علي شاه حسيني را 2 بر صفر شكست داد.
  غلامرضا باقري و سروش اسكندري هم به طور مشترك سوم شدند.
  در بخش دونفره مردان مدال طلا به دوبل برادران كرمي از اصفهان رسيد. دوبل سينا بيات- جلال اسكندري  از زنجان دوم شدند. عرفان شاه حسيني- اشكان فصاحتي به همراه سروش كوهستاني- نيما دارين هر دو از تهران سوم مشترك شدند.
  در مراسم اهدا جوايز نفرات برتر محمودي مدير اداره ورزش و جوانان استان قزوين، محمدرضا پوريا رئيس فدراسيون بدمينتون، ابوالفضل مهاجر دبير فدراسيون و سخن چين رئيس هيئت استان حضور داشتند.

  يك نفره مردان:
  محمدرضا خردمندي از گيلان
  علي شاه حسيني از تهران
  غلامرضا باقري و سروش اسكندري از زنجان

  دونفره مردان:
  مقام اول: شهرام كرمي – اميد كرمي از اصفهان
  مقام دوم: سينا بيات- جلال اسكندري  از زنجان
  مقام سوم مشترك: عرفان شاه حسيني- اشكان فصاحتي از تهران
  سروش كوهستاني- نيما دارين از تهران

  مقام هاي تيمي:
  مقام اول: تهران
  مقام دوم: زنجان
  مقام سوم مشترك: كرمانشاه و گيلان


  نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱۲ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از خبرگزاری پانا: سرمربی تیم ملی بدمینتون بانوان گفت: از اول امسال به همه استان ها اعلام کردیم که کمپ فدراسیون برای تمرینات بازیکنان بر قرار است.

  فریبا جلالیان در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پانا در مورد وضعیت تیم ملی بدمینتون بانوان تصریح کرد: از اول سال مسابقاتی در رده های سنی نوجوانان جوانان و بزرگسالان در قسمت انفرادی و دوبل برگزار کردیم . حدود 48 نفر انتخاب شدند. از این  48 نفر ، 22 نفر این ماه برای انتخابی تیم ملی مسابقه می دهند تا نفرات اصلی مشخص شوند.

   مربی تیم ملی بدمینتون بانوان در خصوص کسب سهمیه المپیک گفت: به دلیل اینکه ما مسابقات برون مرزی کمی داشتیم بعید می دانم سهمیه المپیک لندن را به دست آوریم.

   جلالیان گفت: بازیکنان در هر مسابقه برون مرزی که شرکت می کنند باعث جا به جایی رنکینگ آنها می شود . بهترین رنکینگ در قسمت انفرادی متعلق به نگین امیری پور و در قسمت دو نفره دست نگین امیری پور و سحر زمانیان است. البته باید بگویم اینها حدود یک سال است که در هیچ مسابقه ای شرکت نکرده اند و همین موضوع باعث می شود رنکینگ بچه ها پایین بیاید.

   وی ادامه داد: مسابقات دهه فجر هم دارای امتیاز رنکینگ است که با امتیازات قبلی بچه ها جمع می شود.

   وی افزود : تا به حال بانوان ما در المپیک حضور نداشته اند چون بدمینتون حدود 10 سال است که وارد المپیک شده .

  سرمربی تیم ملی بدمینتون بانوان در مورد روند اردوهای تیم ملی بانوان گفت:از اول امسال به همه استان ها اعلام کردیم که کمپ ملی فدراسیون برای تمرین بازیکن ها زیر نظر مربی اندونزیایی و مربی جوانان و بزرگسالان برقرار است. حتی ما اعلام کردیم بازیکن های شهرستانی که قبلا در تیم ملی عضو بودند هم می توانند به کمپ بیایند . بچه های تهران هم به خاطر مشکلات درسی یکی در میان در اردو حاضر می شوند.  به گزارش خوزستان بدمینتون دبیر فدراسیون بدمینتون گفت: تمام سرمایه‌های بدمینتون ایران در مسابقات امسال قهرمانی کشور حضور داشتند.

  ابوالفضل مهاجر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، درباره برگزاری مسابقات بدمینتون قهرمانی کشور عنوان کرد:‌ سی و دومین دوره مسابقات قهرمانی کشور با حضور پرقدرت تیم‌ها در بخش تیمی برگزار شد که تمام سرمایه‌های ایران در این دوره از رقابت‌ها حضور یافتند.
   وی با اشاره به برگزاری مسابقات دهه فجر در 27 دی‌ماه به میزبانی تهران یادآور شد: با توجه به اینکه 8 نفر برتر این رقابت‌ها باید مسابقات انتخابی برای اردوی دهه فجر را برگزار کنند تمام افراد با قدرت و انگیزه بالا حاضر شده بودند و رقابت نزدیکی بین تیم‌ها برگزار شد.
  دبیر فدراسیون بدمینتون درباره میزبانی قزوین خاطرنشان کرد: قزوین بهترین امکانات را برای میهمانان در نظر گرفته بود و تمام شرایط برای برگزاری مسابقات فراهم بود. مشکل خاصی در مسابقات نداشتیم.
  مهاجر افزود: امسال مصوب کرده بودیم که بدمینتون‌بازان یا در بخش سینگل شرکت کنند و یا در بخش دوبل که این موضوع به برگزاری منظم بازی‌ها کمک کرد.


  نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱۲ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری

  انتخابی تیم ملی بدمینتون بانوان برگزار می شود
  مسابقات انتخابی بانوان جهت انتخاب نفرات منتخب به منظور حضور در مسابقات بین المللی دهه فجر 22 و 23 دی در کمپ فدراسیون برگزار می شود.


  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  روابط عمومی فدراسیون بدمینتون مسابقات انتخابی تیم ملی بدمینتون بانوان جهت حضور در بیست و دومین دوره مسابقات بین المللی دهه فجر 22 و 23 دی ماه با حضور 48 بدمینتون باز در تهران برگزار می شود.
  بیست و دومین دوره مسابقات بین المللی دهه مبارک فجر 27 تا 30 بهمن ماه در تهران برگزار خواهد شد.
  اسامی نفرات دعوت شده به اردوی انتخابی به شرح ذیل است..

  متآسفانه جای بازیکنان با استعداد خوزستانی در لیست دعوت شدگان خالیست.....واقعا باید چاره ای اندیشید!!!!

  ردیف

  نام و نام خانوادگی

  استان

  ردیف

  نام و نام خانوادگی

  استان

  ردیف

  نام و نام خانوادگی

  استان

  1

  نگین امیری پور

  تهران

  17

  آرزو دلگشا

  توابع تهران

  33

  یاسمین شبیهی

  سمنان

  2

  صابره کبیری

  تهران

  18

  فرنوش داودی

  توابع تهران

  34

  مهلا نامجو

  سمنان

  3

  صحابه فرد

  تهران

  19

  آوا اصلانی

  توابع تهران

  35

  زهرا کهریزی

  البرز

  4

  سارا دلاوری

  تهران

  20

  مریم محمودی

  اصفهان

  36

  کیانا هاشمی

  البرز

  5

  ثریا آقایی

  تهران

  21

  الهه شکیبا

  اصفهان

  37

  سارا کیوان

  فارس

  6

  نیکی طرفی نژاد

  تهران

  22

  یسری بیگی

  اصفهان

  38

  الهه فرح بخت

  فارس

  7

  فرنوش شهبازی

  تهران

  23

  فهیمه بهرامی

  اصفهان

  39

  هانیه افراسیابی

  فارس

  8

  مولود اسماعیلی

  تهران

  24

  مریم قنبری

  گیلان

  40

  پانته آ خدابخش

  فارس

  9

  پونه  رضوی

  تهران

  25

  هانیه هویدا

  یزد

  41

  نگار ناسوتی

  فارس

  10

  رها راد افشار

  تهران

  26

  پگاه کامرانی

  سمنان

  42

  آرزو منوچهری

  فارس

  11

  مهرانه زمانیان

  تهران

  27

  فاطمه سروقدی

  سمنان

  43

  مریم تبرزد

  فارس

  12

  سحر زمانیان

  تهران

  28

  صفورا زمانلو

  سمنان

  44

  پگاه کیوان

  فارس

  13

  هاله همدانچی

  تهران

  29

  راضیه بوجاریان

  سمنان

  45

  شیرین کرمی فر

  فارس

  14

  زینب عبدالکریمی

  توابع تهران

  30

  الناز فیض منش

  سمنان

  46

  آرام سجادی

  فارس

  15

  هما صائب نوری

  توابع تهران

  31

  نیکو امینیان

  سمنان

  47

  طناز بهجت نیا

  فارس

  16

  شادی بلیغی

  توابع تهران

  32

  مرضیه بوجاریان

  سمنان

  48

  ملیکا مطلبی

  زنجان


  نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱۲ دی۱۳۹۰ توسط زهرا بندری

  بازدید رئیس فدراسیون از بدمینتون قزوی

  محمدرضا پوریا برای بازدید از فعالیت های ورزش بدمینتون در استان قزوین و شرکت در مراسم اختتامیه مسابقات قهرمانی کشور بدمینتون بزرگسالان(آقایان) امروز به این استان سفر کرد.

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  روابط عمومی فدراسیون بدمینتون، رئیس فدراسیون بدمینتون امروز با محمودی مدیر کل ورزش و جوانان استان قزوین دیدار می کند تا مقدمات لازم جهت ساخت سالن اختصاصی بدمینتون در این استان فراهم شود. همچنین بعد از ظهر امروز مراسم اختتامیه و اهدا جوایز نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشور بزرگسالان (آقایان) با حضور وی در سالن شهید رجائی قزوین برگزار می شود.


  تهران قهرمان بدمینتون آقایان شد
  تهران دیشب در دیدار نهایی مسابقات قهرمانی کشور بدمینتون آقایان با نتجه 3 بر صفر پیروز میدان بود.

  به گزارش وبلاگ خوزستان بدمینتون به نقل از  روابط عمومی فدراسیون بدمینتون، دیشب در دیدار فینال رقابتهای قهرمانی کشور بدمینتون آقایان دو تیم تهران و زنجان ساعت 6 عصر روبروی هم قرار گرفتند که پس از 2 و نیم ساعت سرانجام تیم تهران با نتیجه 3 بر صفر زنجان را شکست داده و بر سکو قهرمانی ایران ایستاد.
  در بازی یک نفره نخست؛ علی شاه حسینی از تهران مقابل سروش اسکندری از زنجان قرار گرفت و وی را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد. سپس فرزین خانجانی بدمینتون باز جوان تهرانی مقابل غلامرضا باقری قرار گرفت و توانست حریف زنجانی را 2 بر صفر شکست دهد. در بازی دونفره نیز تیم دونفره تهران متشکل از سروش کوهستان و نیما دارین توانستند با نتیجه 2 بر یک تیم جلال اسکندری و سینا بیات را شکست دهند.
  تیم های گیلان و کرمانشاه هم سوم مشترک شدند.
  این مسابقات در قسمت انفرادی ادامه دارد و نیمه نهایی رقابتهای یک نفره صبح امروز بین علی شاه حسینی-غلامرضا باقری و محمدرضا خردمندی - سروش اسکندری برگزار خواهد شد.
  قهرمان رقابتهای انفرادی در دو بخش یک نفره و دونفره مردان ظهر امروز ( دوشنبه) مشخص می شود.


  .: Weblog Themes By Pichak :.